Zakładanie i rejestracja spółek

Kancelaria specjalizuje się w zakładaniu i rejestracji spółek prawa handlowego. Doradzamy w wyborze najkorzystniejszej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej, dostosowanej do potrzeb i oczekiwań wspólników. Wybór właściwej spółki prawa handlowego jest istotny, gdyż każda spółka charakteryzuje się odrębnymi uregulowaniami prawnymi, w tym różnym zakresem praw i obowiązków wspólników oraz osób prowadzących sprawy spółki. Każde postanowienie umowy spółki wiąże się z określonymi skutkami prawnymi. Dlatego istotne jest, aby zaproponowane rozwiązania pozostawały przemyślane i wprowadzane w sposób świadomy. Kancelaria posiada duże doświadczenie w zakładaniu i rejestracji wszelkiego rodzaju spółek.

Kancelaria współpracuje na stałe z kancelarią notarialną, zapewniając profesjonalną pomoc podczas całego procesu rejestracji spółek, oszczędzając Państwa czas oraz zapewniając uniknięcie formalnych błędów, które w sprawach rejestrowych decydują o szybkości i skuteczności rejestracji spółki w KRS.

Kancelaria świadczy również usługi prawne dotyczące zarówno stałej obsługi spółek, jak również występuje w indywidualnych sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem spółek prawa handlowego. Pomoc prawna w procesie zakładania i rejestracji spółek oraz w bieżącej działalności spółek polega m.in. na:

  1. udzielaniu porad prawnych w zakresie wyboru właściwej formy prawnej spółki, dostosowanej do planowanej działalności gospodarczej;
  2. przygotowaniu umowy spółki oraz wszystkich pozostałych dokumentów niezbędnych do rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym.
  3. umówienie spotkania u notariusza w celu zawarcia umowy spółki w formie aktu notarialnego (dla spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjnej) oraz pomoc przy akcie notarialnym;
  4. złożenie wniosku o rejestrację spółki oraz reprezentacja w trakcie postępowania rejestracyjnego przez KRS.
  5. opracowywanie i opiniowanie dokumentów wewnętrznych spółki (protokoły z posiedzeń/zgromadzeń wspólników, uchwały, zawiadomienia);
  6. sporządzaniu zmian w umowie spółki, wstąpienie nowego wspólnika, zmiana siedziby, zmiana zarządu);
  7. zmiany właścicielskie (sprzedaż udziałów i akcji); podwyższenie i obniżenie kapitału;
  8. wystąpienie ze spółki, likwidacja spółki.


zakładanie i rejestracja spółek

FAQ

Pomoc prawna

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ PORADY PRAWNEJ?

Wiele wątpliwości lub problemów natury prawnej związanych z zakładaniem i rejestracją spółek możesz rozwiązać bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z E-porady Prawnej.

sprawdź

PRACA KANCELARII W CZASIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Pragniemy Państwa zapewnić, iż w tym szczególnym czasie nasza kancelaria pracuje i służy pomocą. Jedyną zmianą jest sposób kontaktu. Ponizej prezentujemy najlepsze warianty uzyskania pomocy prawnej.

E-PORADA PRAWNA

Bez wychodzenia z domu. Korzystając z naszego formularza, zgłoś problem. Wszystkie sprawy załatwimy elektronicznie.

sprawdź, od czego zacząć

Porada telefoniczna lub Skype

Problem jest bardzo złożony lub preferujesz kontakt "osobisty". Nie ma problemu - zadzwoń - pomożemy

zadzwoń: 22 458 23 40

Powiązane usługi prawne

WSZYSTKIE DZIEDZINY PRAWA, W KTÓRYCH POMOŻEMY

Nasza kancelaria prawna zajmuje się wieloma dziedzinami prawa, dotyczącymi zarówno osób indywidualnych, małych i średnich firm, jak i dużych instytucji międzynarodowych.

Nieodpowiednia godzina?

Zostaw swoje dane - oddzwonimy