Obsługa wspólnot mieszkaniowych wraz z windykacją

Świadczona przez Kancelarię pomoc prawna obejmuje również obsługę prawną Wspólnot Mieszkaniowych. Kancelaria posiada szerokie doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi prawnej związanej z działalnością Wspólnot Mieszkaniowych w tym również w zakresie windykacji. Kancelaria świadczy usługi prawne dotyczące zarówno stałej obsługi Wspólnot Mieszkaniowych jak również występuje w indywidualnych sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem Wspólnot. Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych polega m.in. na:

 1. windykacji należności od dłużników Wspólnoty Mieszkaniowej (postępowanie przedsądowe, sądowe dochodzenie należności, postępowanie egzekucyjne);
 2. udzielaniu porad prawnych i opracowywaniu opinii prawnych;
 3. sporządzaniu projektów umów zawieranych przez Wspólnoty Mieszkaniowe oraz opinii prawnych umów przedstawionych przez wspólnotę do zaopiniowania,
 4. sporządzaniu projektów uchwał wspólnot mieszkaniowych oraz innych dokumentów występujących w bieżącej działalności Wspólnoty Mieszkaniowej,
 5. prowadzeniu spraw sądowych obejmujących zastępstwo prawne w postępowaniach przed sądami powszechnymi, organami egzekucyjnymi i organami administracji publicznej, związanych z bieżącą działalnością wspólnoty mieszkaniowej, w tym spraw o eksmisję, o zapłatę, windykacji należności, spraw odszkodowawczych, dotyczących zaskarżania uchwał, rozliczenia inwestycji budowlanych itd.
 6. bieżących konsultacjach i pomocy w prowadzeniu negocjacji przez Wspólnotę Mieszkaniową.


obsługa wspólnot mieszkaniowych

 

Niektóre ciekawe sprawy, które prowadziliśmy

 • Prowadzenie spraw windykacyjnych dla wspólnot mieszkaniowych. Wiele spraw o zapłatę przeciwko osobom niepłacącym czynszów i opłat eksploatacyjnych do wspólnotach mieszkaniowych zostało zakończonych po skutecznym wydaniu nakazu zapłaty przez sąd. W sprawach spornych uzyskiwaliśmy wyroki na pierwszym terminie rozprawy. Sprawy o zapłatę przeciwko zalegającym z płatnościami wobec wspólnot mieszkaniowych dotyczyły kwot od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy.
 • Doprowadziliśmy w jednej z wielu spraw wspólnoty mieszkaniowej do uzyskania odszkodowania sięgającego kilkaset tysięcy złotych. Sprawa została skutecznie zakończona i wspólnota odzyskała wszystkie koszty od nierzetelnego wykonawcy.
 • Odzyskaliśmy dla wspólnot mieszkaniowych wiele zaległych opłat od właścicieli lokali, którzy nie płacili regularnie bez konieczności wnoszenia sprawy do sądu.

 

Inne sprawy, które prowadzimy:

 • Wygraliśmy wiele spraw reprezentując wspólnoty mieszkaniowe o odszkodowania i roszczenia przeciwko firmom budowlanym, które wykonywały prace dla wspólnot mieszkaniowych, m.in. wykonywały remonty budynków, placów, parkingów, balkonów, elewacji budynków i innych. W sprawach przeciwko firmom wykonującym prace dla wspólnot mieszkaniowych wygraliśmy wiele spraw o zapłatę kar umownych m.in. za opóźnienia w wykonaniu prac. Sprawy dotyczyły kwot od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy.
 • Dokonywaliśmy analizy umów zawieranych przez wspólnoty mieszkaniowe z wykonawcami, przygotowywaliśmy projekty uchwał, regulaminów.
 • Przygotowywaliśmy umowy z kontrahentami wspólnot mieszkaniowych.

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ PORADY PRAWNEJ?

Wiele wątpliwości lub problemów natury prawnej związanych z obsługą wspólnot mieszkaniowych możesz rozwiązać bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z E-porady Prawnej.

sprawdź

PRACA KANCELARII W CZASIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Pragniemy Państwa zapewnić, iż w tym szczególnym czasie nasza kancelaria pracuje i służy pomocą. Jedyną zmianą jest sposób kontaktu. Ponizej prezentujemy najlepsze warianty uzyskania pomocy prawnej.

E-PORADA PRAWNA

Bez wychodzenia z domu. Korzystając z naszego formularza, zgłoś problem. Wszystkie sprawy załatwimy elektronicznie.

sprawdź, od czego zacząć

Porada telefoniczna lub Skype

Problem jest bardzo złożony lub preferujesz kontakt "osobisty". Nie ma problemu - zadzwoń - pomożemy

zadzwoń: 22 458 23 40

Powiązane usługi prawne

WSZYSTKIE DZIEDZINY PRAWA, W KTÓRYCH POMOŻEMY

Nasza kancelaria prawna zajmuje się wieloma dziedzinami prawa, dotyczącymi zarówno osób indywidualnych, małych i średnich firm, jak i dużych instytucji międzynarodowych.

Nieodpowiednia godzina?

Zostaw swoje dane - oddzwonimy