Windykacja i prawo - blog kancelarii prawnej

adwokata Dariusza Staniszewskiego

 
 

O mnie

Jestem adwokatem z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych. Wpisanym na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. W ramach swojej praktyki zawodowej specjalizuję się m.in. w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego. Bogate doświadczenie zawodowe w doradztwie z zakresu prawa spółek i prawa gospodarczego, w tym doradztwa prawnego dotyczącego umów handlowych zdobywałem jako prawnik w Kancelarii Prawniczej Janowski Kulczycki Puławska s.c.. Jestem specjalistą od spraw rejestrowych spółek, fundacji i stowarzyszeń. Reprezentuję klientów kancelarii w sporach sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Ponadto zajmuję się sprawami z zakresu prawa cywilnego (w tym windykacją długów), rodzinnego (sprawy o rozwód i podział majątku wspólnego), ustawy o usługach turystycznych (spory sądowe z biurami podróży) oraz występuję jako obrońca w sprawach karnych. Prowadzę sprawy klientów indywidualnych oraz osób prawnych.

Założona przeze mnie Kancelaria Adwokacka oferuje pełen zakres usług klientom indywidualnym jak również przedsiębiorcom. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, starannie, rzetelnie i profesjonalnie. Oferta Kancelarii obejmuje udzielanie pisemnych opinii prawnych, konsultacje prawne, sporządzanie umów oraz dokumentów dotyczących bieżącej działalności przedsiębiorcy, analiza i weryfikacja umów, udział w negocjacjach handlowych oraz przede wszystkim zastępstwo prawne i procesowe w sprawach sądowych.

Kancelaria specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym spadkowym, w prawie gospodarczym i korporacyjnym, w tym prawie spółek, w prawie upadłościowym, oraz prawie rodzinnym w szczególności w sprawach rozwodowych. Posiadamy szczególne doświadczenie w zakresie windykacji długów.

Jednym z głównych przedmiotów działalności Kancelarii jest dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców jak i osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Windykacja należności prowadzona przez Kancelarię Prawną ma na celu pomoc wszystkim tym, którzy chcą skutecznie wyegzekwować swoje wierzytelności. Doświadczenie Kancelarii w prowadzeniu sądowych spraw windykacyjnych i postępowaniu egzekucyjnym w sprawach cywilnych ma dostarczać naszym klientom narzędzi do skutecznego wyegzekwowania należności oraz podpowiadać jak mądrze postępować ze swoimi dłużnikami.

Oferta Kancelarii Prawnej w zakresie windykacji długów jest kierowana zarówno do tych, którzy już mają już za sobą pierwszy etap na długiej drodze do zaspokojenia roszczeń i uzyskali nakaz zapłaty, ale także do tych, których postępowanie o rzeczywiste odzyskanie należności dopiero się rozpoczyna.

Windykacja długów prowadzona przez naszą Kancelarię wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów, oferując doświadczenie i skuteczność w odzyskiwaniu należności trudnych wynikających z tytułu wykonawczego, nakazu zapłaty, umowy cywilno-prawnej, nie rozliczonych faktur, oświadczeń, kontraktów, wynajmu lokali, oraz w każdym innym udokumentowanym przypadku.